1- عضویت در آرکا کاملاً رایگان می باشد و هر شخص حقیقی که به سن 18 سال تمام رسیده‌ باشد می‌تواند به عضویت آرکا درآید.

2- اشخاص حقوقی در صورتیکه دارای مجوز معتبر از مراجع ذیصلاح باشند، اجازه عضویت در فروشگاه را دارند و می‌توانند بعنوان خریدار و یا فروشنده از خدمات ارائه شده استفاده نمایند.

3- آغاز عضويت و شروع استفاده شما از این وب‌ سایت، به منزله موافقت شما با قوانین اعلام ‌شده برای استفاده از آن می باشد و تماما لازم الاجرا هستند.

4- به منظور تسریع در امر عضویت آرکا پست الکترونیک و شماره تلفن همراه کاربران را به ترتیب بعنوان نام کاربری و کلمه ی عبور قرار می‌دهد که کاربران می توانند پس از عضویت جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی نسبت به تغییر کلمه ی عبور خود اقدام نمایند.

5- دسترسی به مجموعه فروشگاههای اینترنتی آرکا فقط از طریق arkaengineering.ir امکان پذیر می‌باشد و هرگونه آدرس و یا نام‌های مشابه با این آدرس‌‌ها هیچگونه ارتباطی با آرکا نداشته و ندارند و در صورت اشتباه کاربر، فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

6- کلیه حقوق مادی، علمی و معنوی این وب سایت متعلق به آرکا می‌باشد.

7- آرکا ممکن است برای برخی از خدمات خود هزینه‌هایی را از کاربران اخذ نماید که این هزینه‌ها در قسمت‌های مربوطه لحاظ شده‌اند.

8- آرکا این حق را برای خود محفوظ می‌داند تا به کاربرانی که به هر دلیلی مورد تایید نیستند خدماتی ارائه ندهد.

9- نشانی کاربران و اطلاعات تماس ایشان، همان است که در پنل کاربری خود در هنگام عضویت ثبت نموده اند که در صورت تغییر، می‌بایست اطلاعات خود را بروز نمایند، در غیر اینصورت تبعات ناشی از عدم درج اطلاعات صحیح بعهده خود کاربر خواهد بود.

10- کلیه‌ی مکاتباتی که فروشگاه با کاربران از طریق پست الکترونیکی ایشان و یا شماره تلفن همراه وی انجام می‌‌دهد، ابلاغ شده تلقی می‌گردد.

11- کاربران می‌توانند جهت ارتباط با مسئولین فروشگاه از طریق منوی "ارتباط با ما" مکاتبه نمایند.

12- آرکا حق دارد در هر زمان که بخواهد در متن این قوانین تغییرات کلی و یا جزئی ایجاد کند و پس از آن ، تغییرات جدید نسبت به همه‌ی کاربران موثر خواهد بود. در صورتیکه در متن قوانین تغییرات اساسی ایجاد گردد به نحوی که برای اعمال مقررات جدید نیاز به موافقت دوباره اعضاء باشد این تغییرات به اطلاع کاربران خواهد رسید تا در صورت مخالفت با آن درخواست لغو عضویت خود را اعلام نمایند. در غیر اینصورت تمامی پیامدهای احتمالی آن بر عهده کاربر خواهد بود.

13- آرکا اطلاعات کاربران را اجاره نمی‌دهد، نمی‌فروشد و به اشتراک نمی‌گذارد به جز در موارد ذیل:

الف) جهت ارائه به موسسات حمل و نقل و هماهنگی در خصوص ارسال و تحویل کالا و خدمات فروشگاه؛

ب) در صورت تخطی کاربر از قوانین و در صورت وجود شاکی خصوصی نسبت به عملکرد کاربر، اطلاعات وی در اختیار مراجع قانونی قرار می‌گیرد.

ج) در صورتی که مراجع قضایی اطلاعات کاربر را به هر دلیلی از فروشگاه بخواهند این اطلاعات در اختیار ایشان قرار می‌گیرد.

14- جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر متعهد است تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد؛ و در صورت مشاهده هر گونه توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیر سایت اطلاع دهد.

15- چنانچه در نتیجه نقض این قوانین ضرر و زیانی از سوی هر کاربری ، به آرکا، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با کاربر خاطی خواهد بود.

16- تمامی قوانین و مقررات فروشگاه در شرایط غیرقابل کنترل مانند: زلزله، سیل، آتش سوزی و ... تا برقرای شرایط عادی کان لم یکن تلقی می‌گردد.

17- در صورتیکه سایت به دلایلی که خارج از عهده‌ی مسئولین آرکا باشد غیرفعال شد، کاربران حق اعتراض و اقامه دعوی در این خصوص را از خود سلب می‌نمایند.

18- با توجه به اینکه نام کابری هر کاربر پست الکترونیک او می‌باشد، بنابراین پست الکترونیکی وارد شده می‌بایست منحصر به فرد بوده و نباید شامل اسامی خاص یا برندهای تجاری و یا نام‌ها و عناوین غیراخلاقی باشد. در صورت مشاهده موارد مغایر با قوانین و مقررات درج شده، آرکا حساب کاربری مربوطه را مسدود خواهد نمود و کاربر دیگر حق ثبت نام مجدد را نخواهد داشت.

19- ایجاد حساب کاربری شبیه نام کاربری مدیران سایت و یا استفاده از آواتار و یا اطلاعات آنها ممنوع است و در صورت مشاهده دسترسی کاربر بدون اخطار قبلی بسته خواهد شد.

20- قرار دادن تصاویرغیراخلاقی، دارای پوشش نامناسب، مستهجن، تصاویر موهن سیاسی و مذهبی و دلخراش درعکس پروفایل ممنوع است. در صورت مشاهده حساب کاربری فرد خاطی مسدود خواهد شد.

21- در صورت فراموشی نام کاربری و یا کلمه ی عبور، بازیابی اطلاعات فوق صرفاً از طریق ایمیل امکان پذیر خواهد بود.

22- کاربران حق ارائه اطلاعات کاربری خود را به سایرین ندارند و مسئولیت حفظ نام کاربری و کلمه‌ی عبور بعهده‌ی کاربر می‌باشد.

23- کلیه‌ی کاربران موظفند اطلاعات خواسته شده در فرم های مربوطه را به صورت صحیح وارد نماید. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل به عهده‌ی کاربر می‌باشد.

24- آرکا مجاز است جهت تایید هویت کاربران خویش اطلاعات مربوطه را مورد بررسی قرار دهد و در صورت لزوم تحقیق بعمل آورد.

25- فقط اشخاصی حق فروش کالا در آرکا را دارند که تأییدیه و مجوز لازم را از آرکا دریافت کرده باشند.

26- آرکا جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران، دامنه و زیردامنه‌های خود را امن نموده، به نوعی که در صورت دسترسی ناخواسته و غیرمجاز، این اطلاعات قابل استفاده نباشند. ولیکن متاسفانه با وجود فناوری فوق و ادوات امنیتی نمی‌توان امنیت هیچ مخابره داده‌ای از طریق اینترنت را به صورت 100 درصد تضمین کرد. بنابراین ما نمی‌توانیم این اطمینان را بصورت قطعی بدهیم که اطلاعاتی که برای ما فرستاده‌اید در حین ارسال (مخابره) در هر شرایطی در امان خواهد بود. و علاوه بر آن نمی‌توانیم مسئولیت اتفاقات ناشی از دسترسی غیرقانونی به اطلاعات شخصی شما را قبول کنیم.

27- آرکا و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی مسئول خسارات اتفاقی غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت آرکا، و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ای است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است.

28- عدم تعقیب یا چشم‌پوشی سایت از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادعای مرور زمان از سوی كاربر یا کاربران به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

29- فروشگاه اینترنتی آرکا، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌نماید و کلیه‌ی کاربران موظفند از درج هرگونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی جمهوری اسلامی ایران خودداری نمایند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ی کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ی خود ایشان خواهد بود.

30- به دلیل نرم افزاری بودن کالاها ، امکان بازگرداندن کالا وجود ندارد.

`